5 травня 2024 р.

ПРИЧИНИ ВТОМИ ДІТЕЙ ТА ЇЇ ПРОФІЛАКТИКА

 

ПРИЧИНИ ВТОМИ ДІТЕЙ ТА ЇЇ ПРОФІЛАКТИКА

Дорослі часто чекають, що дитина на протязі дня повинна бути енергійна, в піднесеному настрої. Але деякі діти, навпаки, демонструють знижену активність в шкільний період з певних причин.

Якщо ви помічаєте, що ваша дитина постійно відчуває себе втомленою, необхідно звернути на це увагу та з'ясувати причини. У випадку, коли втому, крім дітей, відчувають також і батьки, потрібно шукати причину всередині сім'ї, в організації дня, раціоні тощо.

Ось деякі причини фізичної та емоційної втоми.

Причина №1. Неправильний режим сну.

Організм дитини працює за тим же принципом, що й в дорослого, і діти відчувають такий же дискомфорт при недосипанні, що й батьки.

В такому випадку батькам важливо відновити цикл дитячого сну. Найкраще - дозволити дитині протягом дня багато рухатись, гратись на відкритому повітрі. Так до вечора - вона сильніше втомиться та швидше засне.

Причина № 2. Неправильне харчування

Втома в дітей через їжу проявляється через 90 хвилин після того, як дитина поїсть оброблені продукти або продукти з високим вмістом цукру.

Постійна втома – сигнал до того, щоб негайно змінити раціон дитини. Оброблені продукти призводять до дефіциту цинку в організмі, який забезпечує енергію. Відповідно, дефіцит цинку призводить до втоми.

Тому дітям потрібно вживати в їжу більше овочів і натуральних продуктів і по можливості відмовитися від напівфабрикатів. Чим раніше ви привчите його до здорової їжі, тим краще. Зокрема, здорове харчування вбереже дитину від ряду захворювань, таких як діабет і багатьох інших.

Причина № 3. М'язова напруга

Дитина сильніше втомлюється, коли йде до школи з важким рюкзаком, годинами сидить за комп'ютером і постійно переписується в соціальних мережах з друзями. Такі заняття викликають м'язову напругу, провокуть втому. Щоб цього уникнути, рекомендується:

·                     Вага рюкзака не повинна перевищувати 15% ваги дитини. Залиште зайві речі вдома, якщо рюкзак важить більше норми.

·                     Спостерігайте за тим, у якій позі дитина сидить за комп'ютером. Якщо поза неправильна, вимагайте, щоб дитина сіла рівно. Звертайте на неї увагу двічі в день. Якщо в дитини все ще спостерігаються проблеми з правильною позою, перевіряйте її частіше.

·                     Тримайте телефон вище. Якщо ви не можете заборонити дитині писати повідомлення в соціальних мережах, то хоча б привчіть її тримати телефон на рівні грудей, щоб м'язи шиї не перенапружувались.

Причина № 4. Анемія

Анемія розвивається тоді, коли еритроцити в організмі дитини не отримують достатньої кількості поживних речовин. Своєю чергою, еритроцити не можуть насичувати організм киснем, і це призводить до втоми. Анемію викликає не лише дефіцит заліза, але й нестача поживних речовин, таких як вітаміни С, В6, В12, фолієва кислота й мідь. Гарним доповненням до раціону дитини буде комплекс вітамінів А, В і С.

Причина № 5. Інші серйозні захворювання

Хронічна втома в дитини іноді пов'язана з серйозними хворобами, такими як вроджені захворювання м'язів або онкологічні захворювання. Але такі випадки зустрічаються досить рідко.

Якщо батьки звернуть увагу на ці причини, вони зможуть завчасно розпізнати справжні причини втоми дитини та зрозуміти, як з нею впоратися. У результаті ваша дитина стане активною й повною сил.

Джерело: https://osvitanova.com.ua/posts/6309-piat-osnovnykh-prychyn-vtomy-v-ditei-ta-metody-ii-profilaktyky


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

  БРОШУРА «МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я ДІТЕЙ ПІД ЧАС ВІЙНИ: ПОРАДИ БАТЬКАМ ТА ОПІКУНАМ» Брошуру підготував ЮНІСЕФ в межах впровадження Всеукраїнськ...