Програми






МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ПРОСВІТНИЦЬКО- ПРОФІЛАКТИЧНИХ ЗАНЯТЬ З УЧНЯМИ 1-11 КЛАСІВ ЗА ПРОГРАМОЮ «ШКОЛА І ПОЛІЦІЯ». Програма розроблена для роботи з учнями 1 – 11 класів та спрямована на формування у них правослухняної поведінки, запобігання конфліктів та правопорушень, допоможе учням дізнатися про свої права та права інших, стати правослухняними громадянами, що дотримуються правил безпечної поведінки.



Навчальні матеріали «ДІТИ І ВІЙНА: НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ» - опис технік і ресурсів про те, як допомогти дітям пережити психотравмуючі події війни. 

 «ДІТИ І ВІЙНА: НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ» - робочий зошит для учнів

Програма «ДІТИ ТА ВІЙНА. НАВЧАННЯ ТЕХНІК ЗЦІЛЕННЯ. ДЛЯ ДІТЕЙ ВІКОМ 8+"», яка лежить в основі роботи психологів груп психологічної підтримки для дітей проєкту «Поруч»:  https://poruch.me/ - навчити дітей покроково і практично впроваджувати навички та методи, які допомагають подолати психологічні наслідки війни, що базуються на доказовому когнітивно-поведінковому підході терапії посттравматичних розладів.

 


КОРЕКЦІЙНО-РОЗВИТКОВА ПРОГРАМА ФОРМУВАННЯ СТІЙКОСТІ ДО СТРЕСУ У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ ТА ШКОЛЯРІВ «БЕЗПЕЧНИЙ ПРОСТІР».  Навчально-методичний посібник. К., 2017. 208с.

Суттєвою перевагою програми є корисність її застосування навіть через рік після травматичної події. Три основні складники програми спрямовані безпосередньо на дітей, на батьків і на педагогів. Пропонована програма побудована як на науково обґрунтованих рекомендаціях, визнаних на міжнародному рівні, так і на практичному досвіді роботи авторів з дошкільнятами, школярами, їхніми батьками і вчителями, які перебували в зоні військового конфлікту. Посібник розроблений для практичних психологів і соціальних педагогів, які працюють з дітьми дошкільного, молодшого шкільного та підліткового віку і дає змогу оволодіти практичною методикою з формування безпечного середовища і стійкості до стресу.



«БАТЬКІВСТВО В РАДІСТЬ». ТРЕНІНГОВИЙ КУРС З ФОРМУВАННЯ БАТЬКІВСЬКОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ.

Тренінговий курс спрямований на підтримку батьків, які виховують дітей віком від народження до 6-ти років. В його основу покладено однойменну програму «Родина для дитини» (Make Parenting a Pleasure), що була розроблена у США організацією «Від нуля до трьох» у 1983 р. Програма впроваджується з 2007 р. в Україні.

Робота Програми «Родина для дитини» спрямована на: збереження родини, національне усиновлення, розширення альтернативних сімейних форм виховання, таких, як прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу; захист дитини від жорстокого поводження та недбалого ставлення.

Тренінговий курс «Батьківство в радість» складається з 12 модулів – про курс, про піклування про себе (батьків), про розуміння і керування стресом та гнівом, спілкування, розвиток дитини, дисципліна. Це навчання батьків батьківським навичкам, щоб піклуватися та дбати про своїх дітей належним чином: підвищити рівень батьківської компетентності у догляді, вихованні та розвитку дітей; сприяти розвитку та формуванню усвідомленого батьківства, змінити погляди на себе і своїх дітей; запобігти бездоглядності та жорстокому поводженні.

  

ВИВЧАЮЧИ МІЖНАРОДНЕ ГУМАНІТАРНЕ ПРАВО : НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ ПОСІБНИК.

Поширення знань з міжнародного гуманітарного права (МГП) та формування на їх основі громадянських компетентностей школярів та освітян є критично важливим кроком для формування суспільного та особистісного розуміння необхідності застосування норм МГП в умовах збройної агресії Російської Федерації.

Завдання миротворчої освіти для українських шкіл - створення умов для реінтеграції тимчасово окупованих територій, формування системи поведінки заради особистої безпеки дітей, усвідомлення неприпустимості воєнних злочинів та необхідності юридичної відповідальності за їх здійснення, застосування принципів перехідного правосуддя для українського суспільства .

Курс складається з 10 тематичних модулів з основ МГП, правосуддя перехідного періоду та основ безпечної поведінки під час збройних конфліктів та надзвичайних ситуацій.

Методичне забезпечення курсу включає в себе навчально-методичний посібник «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право», навчальну програму курсу «Вивчаючи міжнародне гуманітарне право» для учнів 9-11-х/12-х класів загальноосвітніх навчальних закладів (17 годин), а також розроблений онлайн курс з викладання МГП в закладах освіти.



Інформаційно-методичні матеріали
Програма та зміст тренінгових занять для батьків
в допомогу педагогам для здійснення просвітницької роботи з батьками в рамках впровадження програми виховної роботи з підлітками з питань протидії торгівлі людьми «Особиста гідність. Безпека життя. Громадянська позиція» в загальноосвітніх навчальних закладах


Складова частина програми “Сприяння просвітницькій роботі “рівний – рівному” серед молоді України щодо здорового способу життя”. Матеріали розроблено в рамках проекту “Освітня політика та освіта “рівний – рівному””, що реалізується Міністерством освіти і науки України, Академією педагогічних наук України, Програмою розвитку Організації Об’єднаних Націй. Метою курсу є навчання дітей і підлітків здоровому способу життя та започаткування в ранньому віці моделей поведінки, що сприяють здоров’ю та запобігають ризику. Тренінг розраховано для підготовки педагогів, практичних психологів, соціальних педагогів.


Спрямована на формування у підлітків здорового способу життя та збереження репродуктивного здоров'я, усвідомлення цінності здоров'я як основи успішної самореалізації, відповідального ставлення до збереження сімейних цінностей, основ відповідального батьківства. Програму розраховано для факультативної, гурткової, позакласної роботи педагогів, психологів, соціальних педагогів з учнями 9—11 класів загальноосвітніх шкіл та учнями професійно-технічних навчальних закладів


ПРОГРАМА  «ОСОБИСТА ГІДНІСТЬ. БЕЗПЕКА ЖИТТЯ. ГРОМАДЯНСЬКА ПОЗИЦІЯ» та розроблений до неї комплекс методичних посібників підготовлено в рамках проекту «Попередження торгівлі людьми шляхом розвитку соціальної роботи та мобілізації громад», що впроваджувався Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні у партнерстві з Українським фондом «Благополуччя дітей» та Західноукраїнським ресурсним центром за фінансової підтримки Швейцарської Конфедерації. Розраховано на вчителів, соціальних педагогів, психологів, інших фахівців соціальної сфери, студентів вищих педагогічних навчальних закладів, слухачів курсів підвищення кваліфікації інститутів післядипломної педагогічної освіти, а також на всіх, хто не байдужий до проблем дітей в Україні.



Це тільки три складові частини тренінгового курсу, який розроблено в рамках Програми МОН України/ АПН України/ ПРООН в Україні/ ЮНЕЙДС «Сприяння просвітницькій роботі „рівний – рівному“ серед молоді України  щодо здорового способу життя». 


«Організація роботи з розв’язання проблеми насильства в школі»
Навчально-методичний посібник створений для поширення інформації про можливості системної тренінгової  роботи з дітьми, батьками та педагогами задля подолання насильства над дітьми в школі. Посібник стане в нагоді вчителям, соціальним педагогам,  психологам та іншим спеціалістам, які працюють безпосередньо з дітьми. 
Посібник видається в рамках проекту «Попередження насильства над дітьми в школі», що здійснюється ВГО «Жіночий консорціум України» за фінансової підтримки шведської громадської організації Save the Children Sweden.


Навчально-методичний посібник «Розбудова миру. Профілактика і вирішення конфлікту з використанням медіації: соціально-педагогічний аспект»

Навчальна програма «Базові навички медіатора в навчальному закладі та громаді. Забезпечення участі жінок і дітей у розв’язанні конфліктів та миробудуванні»

Методичний посібник містить багато теоретичної, практичної інформації та методичних порад з профілактики та вирішення конфліктів мирним шляхом і запровадження медіації та відновних практик у навчальному закладі. Застосування запропонованих технік, методичного інструментарію на практиці дозволить ефективно запобігти проявам насильства серед дітей та підлітків та мінімізувати вказані прояви.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

  В Україні запрацював сервіс «Take It Down», який допомагає зупинити поширення в інтернеті оголених і напівоголених фотографій та відео ос...