27 грудня 2024 р.

ЯК ПОВЕРНУТИ РАДІСТЬ ЖИТТЯ

 


Якщо
вводити хоч одну із запропонованих дій в своє життя, то ефект ви відчуєте вже через кілька днів.

Вимкніть телефон після 20:00.  Ми всі сіпаємося до самого сну від кожного вхідного «дзинь» в телефоні. Це викликає напругу, яка тримається весь вечір до сну. Вимикання «стресора»-телефону зменшить психоемоційну напругу.

Ідіть на тривалу прогулянку. Ви відключитеся від дратівливих факторів. Це заспокоїть вашу центральну нервову систему.

Організуйте собі невелику «відпустку» на 1-3 дні в інше місто. Ви «винесете» себе з середовища, яке вас випалює. Тим самим зникне тиск на психіку. І вона почне відновлюватись.

Відіспіться. Можна попросити дідусів бабусь взяти дітей на себе на один день. І дозволити собі виспатися та відпочити.

Сходіть на масаж / SPA-салон. День приємності для тіла. При постійному стресі втрачається контакти з власним тілом. І ці процедури допоможуть повернути цей контакт.

Сходіть у магазин іграшок і купіть собі ту, яка відгукується. Досить часто при стресі ми втрачаємо зв'язок зі своєю Внутрішньою дівчинкою. І іноді має сенс купити собі лялечку, яка уособлює вашу Внутрішню Дівчинку. І спілкуватися з нею та грати з нею.

Проведіть цілий день взагалі без телефону та комп'ютера. Жодних подразників. День для себе. В мене це субота.

Сходіть кудись у нове місце. Концерт, кіно, виставка чи навіть просто у нове кафе. Ви отримаєте нові емоції та відчуття від нового середовища. Новизна дає почуття життя.

Проведіть весь день за книгою. Іноді книга може дуже добре перезавантажити мозок. Ну і відлежати.

Відлежати у ванній/басейн, у воді. Дуже класно розслаблює вода і дає можливість перезавантажитися.

Сімейна трапеза (без телефонів). Отримайте людський контакт і відчуття близькості до тих, хто вже поруч з вами.

Зараз виберіть 1 пункт, який ви зробите завтра.

Важливо саме ЗРОБИТИ РАДИ СЕБЕ! Тому що якщо ви заплануєте і не зробите — отримаєте ще одне підкріплення досвіду, що «вирішити нічого не виходить, я безсила».

Джерело: Тренінговий центр Наталі Сабліної

4 грудня 2024 р.

БУЛІНГ ДІТЕЙ З РОЗЛАДАМИ СПЕКТРА АУТИЗМУ (ПОРАДИ БАТЬКАМ)

 


БУЛІНГ ДІТЕЙ З РОЗЛАДАМИ СПЕКТРА АУТИЗМУ

(ПОРАДИ БАТЬКАМ)





Часто труднощі в комунікації дітей з РСА проявляються в тому, що дитина не виконує групових інструкцій вчителя, може ігнорувати звернення, не бере участі у спільних активностях, демонструє небажану поведінку.

Негативні результати знижують мотивацію до навчання, що призводить до уникнення спілкування з однолітками, що не дає можливості для розвитку соціальних навичок. Відповідно, зменшення соціальних контактів між дітьми з РСА та однокласниками ще більше поглиблюють прірву у розумінні потреб та особливостей дітей з аутизмом, та можуть стати причиною для булінгу та іншої токсичної поведінки з боку однолітків. 

Адаптація дітей з РСА до навчання у колективі - важливий етап успішної інклюзії, до якого мають бути підготовлені дитина з РСА та цілий клас. Не менш важлива - готовність вчителя створювати атмосферу толерантного та безбар’єрного спілкування у класі. Якщо робота проведена правильно - діти в класі будуть толерантними, й з розумінням ставитимуться до дитини у спектрі. 

Булінг серед учнів – досить поширена проблема в школі. Проте якщо нормотипова дитина здатна розрізнити агресію та знущання з боку однолітків, дитині з РСА значно складніше зрозуміти негативні сигнали та дії від оточення. Вона може сприймати глузування як спосіб завести дружбу тощо.

Дитину з РАС важливо навчити розрізняти емоції, соціальні правила і розрізняти допустимі та недопустимі слова чи дії відносно себе. 

Залежно від рівня навичок, вербалізації та підготовки дитини з РАС, можна демонструвати соціальні історії по відео або у книгах та пояснювати, як варто реагувати у подібних ситуаціях.

Запобіганням булінгу у школі має займатися адміністрація школи, яка несе відповідальність за безпеку дітей в освітньому закладі — як фізичну, так і психологічну. 

Іноді буває навпаки: діти з РАС можуть розповідати батькам, що з них кепкують у класі, хоча насправді з ними намагаються поспілкуватися або пограти разом. 

Отже, успішна інклюзивна освіта передусім потребує обізнаності суспільства. Дітям з розладами спектра аутизму, як і іншим дітям з особливими освітніми потребами, значно легше адаптуватися до навчання у колективі, в якому розуміють потреби людей з аутизмом. 

Джерело: https://osvitanova.com.ua/posts/6546-bulinh-ditei-z-rozladamy-spektra-autyzmu-porady-psykholoha-batkam


ЗАКОНОДАВЧІ ТА НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВА, ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

 


ЗАКОНОДАВЧІ ТА НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ

ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ТА ПРОТИДІЇ НАСИЛЬСТВА, ДОМАШНЬОГО НАСИЛЬСТВА

В Україні діє національне законодавство, що регулює певні питання протидії насильству в сім’ї. Насамперед, це Конституція України, яка не тільки визначає основні права та свободи громадян, а й гарантує їхній захист.

Конституція України визначає та гарантує охорону і захист прав, свобод та інтересів сім’ї та людини: право захищати своє життя і здоров’я, життя і здоров’я інших людей від протиправних посягань (ст. 27); ніхто не може зазнавати втручання в його особисте та сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України (ст. 32); право на звернення до державних інституцій (ст. 40); право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю (ст. 41); право на житло (ст. 47); права та свободи людини й громадянина захищаються судом (ст. 55); право знати свої права та обов’язки (ст. 57).

На підставі положень Конституції України і Конвенції ООН про права дитини 26.04.2001 р. в Україні був прийнятий Закон «Про охорону дитинства» - забезпечення реалізації прав дитини на все життя, охорону здоров’я, освіту, соціальний захист та всебічний розвиток, встановлює основні засади державної політики у цій сфері.

До правових документів, які спрямовані на подолання насильства над людьми відносяться:

·           Загальна декларація прав людини (10.12.1948);

·           Декларація прав дитини (20.11.1959);

·           Конвенція про права дитини (20.11.1989) (ратифікована Україною в 1991 р.);

·           Закон України «Про охорону дитинства» (26.04.2001);

·           Закон України «Про освіту» (05.09.2017);

·           Закон України «Про соціальну роботу з сім’ями, дітьми та молоддю» (26.06.2001);

·           Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» (20.10.2014);

·           Кримінальний кодекс України (1.04.2001);

·           Сімейний кодекс України (10.01.2002);

·           Закон України «Про запобігання та протидію домашньому насильству»(07.12.2017 №2229-VIII);

·           Закон України (із змінами) «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (04.01.2018);

·           Закон України № 2227-VIII «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» (06.12.2017);

·           Закон України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо встановлення відповідальності за вчинення насильства в сім’ї або невиконання захисного припису» (15.05.2003);

·           Закон України від 20.06.2022 року «Про ратифікацію Конвенції Ради Європипро запобігання насильству стосовно жінок i домашньому насильству та боротьбуіз цими явищами»;

·           Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства стосовно протидії насильству в сім’ї» (25.09.2008).

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання та протидії мобінгу (цькуванню) (16.11.2022)

Кодексом України про адміністративні правопорушення передбачено відповідальність за адміністративні порушення, що загрожують громадському порядку й громадській безпеці та які можуть бути вчинені в побутовій сфері (ст. 173 КУпАП, ст. 182 КУпАП, ст. 180 та 184 КупАП).

Згідно Закону «Про попередження насильства в сім’ї» визначено перелік органів та установ, на які покладається здійснення заходів щодо попередження насильства в сім’ї. Такими установами визнані:

3 грудня 2024 р.

МІЖНАРОДНА КАМПАНІЯ «16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»


 МІЖНАРОДНА КАМПАНІЯ 

«16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА»

 

Міжнародна кампанія «16 днів проти насильства» започаткована активістками-жінками Центру Жіночого Глобального лідерства ще у 1991 року, яка завершиться 10 грудня у Міжнародний день прав людини. Кампанія має мету — заклик до запобігання та викорінення насильства щодо жінок і дівчат. Цей рух повинен привернути увагу громадськості до проблеми насильства в сім'ях, жорстокого поводження з дітьми, торгівлі людьми та захисту прав жінок, також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології в суспільстві. Адже в усьому світі майже кожна третя жінка бодай раз у житті стикалася з фізичним чи сексуальним насильством.

Офіційно, цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року – як пам’ять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.

У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.

Період акції охоплює наступні важливі дати:

 Символами акції «16 днів без насильства» є стрічки трьох кольорів – синього, білого та червоного:

·          біла стрічка – символ проти всіх форм насильства над жінками;

·          синя стрічка – міжнародний символ захисту дітей від насильства у всіх його проявах;

·          червона стрічка – символ боротьби зі СНІДом.

Повномасштабна війна загострила проблему насильства: майже кожний українець відчуває на собі ознаки стресу, виснаження, втому, тривогу, перебуває в напрузі. Тому важливо в суспільстві формувати нульову толерантність до будь-яких проявів насильства, жорстокого ставлення шляхом проведення превентивних заходів.

Також під час війни здобуття освіти часто відбувається в дистанційній формі, багато часу учні проводять в мережі Інтернет, що збільшує ймовірність потрапляння під вплив різноманітних ризиків в цифровому середовищі, зокрема, прояви насильства та експлуатація.

  4 ЕФЕКТИВНІ СТРАТЕГІЇ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ У НОВОМУ РОЦІ Новий рік – час нових планів. Але потрібно вміти правильно структурувати мрії...