30 серпня 2022 р.

ЯК МОТИВУВАТИ СЕБЕ, ЩОБ РУХАТИСЬ ДАЛІ


ЯК МОТИВУВАТИ СЕБЕ, ЩОБ РУХАТИСЬ ДАЛІ

Якщо людина постійно працюватиме в одному режимі, рано чи пізно це спричинить занепад сил, небажання щось робити, рухатись, діяти. Як кажуть в народі – «опускаються руки». Таким чином прийшов момент, коли людині потрібна підтримка, відновлення внутрішніх ресурсів, мотивація, щоб повернутися у стрій.

Що може зробити в цей період людина, щоб її дії виявились для неї ефективними?

1.     Згадайте про свої сильні якості та сторони.

Сумнів у собі та своїх можливостях — часта причина втрати сил і небажання щось робити.

Нагадуйте собі про свої досягнення та переваги. Похваліть себе за навички, які у вас добре розвинені, та почніть діяти.

2.     Займіться тим, що вам подобається.

Коли мотивація на нулі — складно просто встати і приступити до виконання трудомісткої роботи, тому, щоб запустити когнітивні процеси, почніть з розминання - виконання справ, які приносять вам задоволення. Ці дії покращать настрій і допоможуть повернути натхнення. У вас з'явиться більше сил на виконання робочих завдань.

3.     Святкуйте дуже маленькі перемоги.

Це допоможе створити позитивні навички. Не обов'язково щоразу купувати торт. Достатньо просто відзначити, що трапилося щось хороше.

4.     Зосередьтеся на вирішенні проблеми.

Тут важлива концентрація не на самій проблемі, а саме на її вирішенні. Продумайте усі можливі варіанти.

5.     Слідкуйте за своїм здоров'ям.

Погане самопочуття сильно відволікає від роботи та знижує рівень продуктивності. Займайтеся танцями, спортом, бувайте на свіжому повітрі.

6.     Робіть те, що любите та чим можна заробляти.

Успіх у будь-якій справі ґрунтується на поєднанні пристрасті та досвіду. Але будьте обережні. Переконайтеся, що зможете заробляти на результатах цієї діяльності. Адже далеко не все, що нам подобається, може приносити реальний дохід, що рано чи пізно призведе до вигоряння.

 Фільми, зняті за реальними подіями, що мотивують рухатися далі

1. «Цілитель Адамс» (1998)

Доктор Хантер Адамс потрапляє у психіатричну лікарню в стані глибокої депресії. Але лікарі не можуть йому допомогти, його рятують пацієнти. Вони змушують його подивитися на своє життя з боку, поглянути на нього зі сміхом. На власному прикладі Адамс переконується в тому, що сміх може творити чудеса і зцілювати. Сміх — найкращі ліки, і в декількох випадках ноухау Адамса дійсно рятує людей.

2. «Квітка пустелі» (2009)

Історія Варіс Дірі — простої дівчинки-кочівниці із Сомалі. В 13 років вона втекла із сім'ї, дісталася до Могадіша, а потім опинилася в Лондоні. Через кілька років їй вдалося стати однією з найпопулярніших моделей світу. Варіс не була першою темношкірою топмоделлю, але вона стала першою жінкою, яка публічно засудила практику жіночого обрізання, була обрана спеціальним послом ООН і створила фонд боротьби з FGM.

3. «1+1» (2011)

Постраждавши внаслідок нещасного випадку, багатий аристократ Філіп наймає в помічники людину, яка найменше підходить для цієї роботи, — молодого жителя передмістя Дріса, який щойно звільнився з в'язниці. Незважаючи на те, що Філіп прикутий до інвалідного візка, Дрісу вдається розбавити розмірене життя аристократа духом пригод.

4. «Соціальна мережа» (2010)

Режисером Девід Фінчер екранізував найцікавішу історію про наймолодшого у світі мільярдера, який розбагатів лише у 30 років. Фільм отримав величезний успіх, адже людству завжди особливо цікаве те, що стосується грошей та фінансового успіху. Тим більше, що це відбувається не колись, а в наш час.

У фільмі йдеться мова про молодих людей, які не прогавили успіху і вступили на навчання до Гарвардського університету, де не гуляли і розважалися, а весь час приділяли лише навчанню. Таким був Марк Цукерберг. У той момент, коли його покинула кохана, він вирішив створити свій сайт, на якому почав обговорювати з однокурсниками взаємини із протилежною статтю. Таким чином з'явилася знаменита соціальна мережа Facebook. Це і стало початком шляху до багатства...

5. «Тінейджер на мільярд» (2011)

Події фільму, заснованого на реальній історії успіху молодого мільярдера, розгортаються навколо підлітка на ім'я Топ, який вже в юному віці виявляв задатки успішного підприємця.

Ще в 16 років він мав досить непоганий та стабільний дохід від популярних онлайн-ігор і навіть міг похвалитися власним автомобілем. У 17 років він вирішує змінити поле діяльності і починає свій перший бізнес із продажу смажених каштанів. Проте це підприємство стає лише невеликим етапом на шляху становлення одного з найсміливіших бізнесменів у світі.

6. «Поки не зіграв у ящик» (2007) 

Головні герої фільму — Картер Чемберс, звичайний механік, та Едвард Коул, мільярдер, власник кількома медичними закладами, опиняються в одній лікарняній палаті, з однаковим діагнозом — рак. 

Розуміючи, що жити залишилося не так вже й багато, Картер складає список, що хотів би встигнути зробити до смерті. Едвард знаходить цей листок і пропонує товаришу здійснити все написане, додавши туди ще кілька речей. Разом вони вирушають у захоплюючу подорож світом, не витрачаючи жодної відведеної хвилини життя даремно.

7. «А в душі я танцюю» (2004)

З самого дитинства 24-річний Майкл знав, що він ніколи не зможе жити, як всі інші люди. Причина тому — церебральний параліч, важке захворювання, вилікувати яке неможливо. Люди, які страждають на цю недугу, приречені на життя в інвалідному візку. Зміни приходять у життя героя разом з Рорі Оші — новим пацієнтом, який смертельно хворий і прикутий до інвалідного візка, але поводиться так, ніби здоровий, сповнений енергії і збирається жити вічно.

Новачок на подив швидко навчився розбирати мову Майкла, і вони могли жваво розмовляти й навіть сперечатися на різні теми. Так як Рорі на відміну від Майкла більшу частину життя провів, пізнаючи світ, він бере над приятелем шефство, активно залучаючи того до радощів буття, і герой поступово перестає почуватися нікчемним калікою...

8. «Перед класом» (2008)

Бред Коен із 6 років страждає на невиліковну хворобу — синдром Туретта.

Дитина стикається з нерозумінням, глузуванням, здивуванням і упередженим ставленням під час навчання. Одного разу, після втручання директора, який надає хлопчикові шанс розповісти всім дітям про свою рідкісну патологію, Бред отримує розуміння і підтримку від однолітків. Ситуація допомагає йому зрозуміти, що він звичайний хлопець, гідний того, щоб жити, як всі, й втілювати мрії. Тоді ж він визначається з майбутньою спеціальністю і вирішує стати вчителем. 

Після отримання професії йому важко знайти роботу. Маловідоме захворювання насторожує і відштовхує людей, стаючи причиною відмов. Двадцять чотири рази чоловік чує слово «ні». Однак цілеспрямованість і віра у свою мрію, а також природний оптимізм допомагають Коену долати труднощі і рухатися далі.

9. «Заплати іншому» (2000)

У центрі сюжету — учень сьомого класу Тревор МакКінні, який живе зі своєю матір'ю, що розривається між роботою та алкоголем. 

З нового навчального року у клас, де навчається Тревор, приходить новий учитель суспільствознавства Юджин Сімонет, який дає дітям завдання подумати над тим, як можна змінити світ тут і зараз. МакКінні єдиний з усього класу придумує по-справжньому цікавий проєкт — «Заплати іншому».

10. «Одержимість» (2014)

Ендрю Німан — музично обдарований хлопчик — вступає на навчання до кращої у США консерваторії. Він мріє стати великим барабанщиком. Досягти мети можна тільки потрапивши в консерваторський оркестр, яким керує маестро Флетчер — викладач-садист, предмет загального страху і поклоніння. 

За місце в оркестрі йде боротьба між претендентами, яких Флетчер нацьковує одне проти одного. Виграє той, хто довше здатний витримати моральні і фізичні наруги з боку вчителя…

11. «Мене звати Хан» (2010)

Різван Хан страждає однією з форм аутизму — синдромом Аспергера, і тому зазнає певних труднощів по життю. Однак це не заважає йому полюбити дівчину і, незважаючи на протести рідних, одружитися з нею. Вони живуть щасливо, але після трагедії 11 вересня 2001 року у США все змінюється. Американці з недовірою, а іноді й з ненавистю ставляться до мусульман, адже в кожному з них бачать терориста.

Непорозуміння в сім'ї призвели до того, що Мандіра йде від чоловіка. Але він вирішує боротися за неї…

Іще кілька фільмів...

1. «Ми — одна команда» (2006)

У фатальну ніч 1970 року університетська команда з американського футболу з невеликого містечка Хантінгтон, розташованого в Західній Вірджинії, розбилася в авіакатастрофі. Загинули всі 75 людей — гравці та тренери.

Пережити цю страшну трагедію та отримати надію на майбутнє хантінгтонцям вдається завдяки зухвалості та наполегливості молодого тренера Джека Ленджіела, який формує нову команду…

2. «Мільйонер із нетрів» (2008)

Джамал Малік, 18-річний сирота з нетрів у Мумбаї, лише за один крок від перемоги в телегрі «Хто хоче стати мільйонером?» та виграшу 20 мільйонів рупій.

Перервавши гру, його заарештовує поліція за підозрою у шахрайстві. Звідки молодик, який виріс на вулиці, може знати так багато? На допиті в поліції Джамал розповідає сумну історію свого життя: про пережиті пригоди разом із братом, про сутички з місцевими бандами, про своє трагічне кохання. Кожна глава особистої історії дивовижним чином дала йому відповіді на запитання телевікторини.

Коли гру відновлять, інспектору поліції та 60 мільйонам глядачів захочеться з'ясувати відповідь лише на одне запитання: навіщо цей юнак без явного прагнення до багатства вирішив взяти участь у телепрограмі?

3. «Людина, яка змінила все» (2011)

Фільм знятий за книгою Майкла M. Льюїса, виданою у 2003 році, про Оклендську бейсбольну команду та її генерального менеджера Біллі Біне. Його мета — створити конкурентоспроможну бейсбольну команду, незважаючи на фінансові труднощі.

4. «Мирний воїн» (2006)

Ден Міллмен — талановитий гімнаст, який мріє про виступ на Олімпійських іграх. У нього є все: нагороди, друзі по команді, швидкі мотоцикли, дівчата та відчайдушні вечірки. Світ Дена перевертається з ніг на голову, коли він зустрічає загадкового незнайомця на ім'я Сократ, в якого достатньо можливостей, щоб відкрити новий світ сили та розуміння. Після серйозної травми за допомогою Сократа та ефемерної молодої дівчини на ім'я Джой Ден розуміє, що йому багато чого ще доведеться навчитися.

5. «Письменники волі» (2006)

Розповідь про нелегкі будні вчительки англійської мови, яка викладає в одній із шкіл каліфорнійського містечка Лонг-Біч. Її учні — майже суцільно суб'єкти, для яких англійська зовсім не є рідною мовою. До того ж Лонг-Біч славиться своїми бандитськими традиціями...

Джерело:

viber група «Психологічна підтримка» (пп Юлія Ворман)

 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

  4 ЕФЕКТИВНІ СТРАТЕГІЇ ДЛЯ ДОСЯГНЕННЯ ЦІЛЕЙ У НОВОМУ РОЦІ Новий рік – час нових планів. Але потрібно вміти правильно структурувати мрії...